שלבים בהתפתחות רעיון הסטארטאפ

בתחילת הרעיון חשבתי על כך שמעולם לא פתחתי סטארטאפ ואני לא יודע כיצד לעשות זאת ולכן התחלתי לקרוא, לחקור, לשמוע הרצאות ביוטיוב ולחפש חומרים על קבלת כלים כיצד לעשות דבר כזה בגוגל ובכלל במרחבי הרשת.

ביוטיוב ראיתי מספר הרצאות כיצד לפתוח חברת סטארטאפ. ברור לי שרק מחיפוש ברשת לא יהיה ניתן לקבל את כל הכלים או לפחות את ה"בוסט" הראשוני כיצד לעשות זאת בצורה טובה ונכונה. הבנתי שכמו כל תחום בחיים אני חייב ללמוד קורס בצורה מקצועית. 

מאוד התחברתי לשתי הרצאות של הרשות לחדשנות. הרצאה ראשונה שראיתי הייתה עם שגיא דגן מהרשות שאירח את יודפת הראל בוכריס. סרטון מתאריך 18.12.22. מאוד משך אותי התוכן של ההרצאה. ההרצאה מדברת על כיצד להקים סטארטאפ מצליח. יודפת מאוד הרשימה אותי. היא שותפה מנהלת בקרן ההשקעות בלמברג קפיטל. חלק מהדברים שהיא דיברה עליהם וממש הדליקו אותי זה "… רעיון חזק, ברק בעיניים, שותפות טובה, אני פה לתקופה ארוכה ושהחברה שלי תהיה שווה מיליארד דולר".

הרצאה שנייה שראיתי של הרשות הייתה כאשר חנן ברנד אירח את יפעת אורון שהיא שותפה ומנהלת בפירמת "בלקסטון" שהם בעצם קרן הון סיכון שמשקיעים ומלווים חברות רבות בתחילת דרכן. ההרצאה מתאריך 28.3.23. יפעת בעלת ניסיון רב ומאוד הרשימה אותי כי היא דיברה ממש בגובה העיניים והיא בעלת ידע עצום. מאוד הייתי רוצה להופיע איתה בפגישה/ועדה של קרן הון הסיכון "בלקסטון". מאוד הייתי רוצה להיפגש איתה ב-4 עיניים ולקבל ממנה תובנות/טיפים והדרכה להמשך. אני מאוד מקווה לפגוש אותה בעתיד.

שתי נשים מאוד מרשימות ומאוד חזקות. "בינה יתרה ניתנה לאישה". אני מאוד רוצה ללמוד מהן עוד ועוד.

אמשיך,

חקרתי וראיתי שיש למעוף של המשרד לכלכלה ותעשייה – הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים קורס בן 12 מפגשים (זום) שנקרא "יוזמים סטארטאפ". הקורס לא יקר הוא עולה 730 שקלים. אני מכיר את הסוכנות מעסק אחר שלי ודרכם קיבלתי ליווי עסקי במחיר מסובסד. אני מאמין שמחיר הקורס גם הוא מסובסד. זה פשוט מדהים שהמדינה דוחפת ומעודדת יזמות. אני בעד ואני זורם עם זה. השארתי פרטים באתר וחזרו אליי אך אמרו לי שהקורס הקרוב לא ייפתח משום שלא הייתה היענות. אני בנתיים מנסה לבדוק זמינות בסניף אחר – סניף קריית שמונה! יש קורס נוסף בסוכנות שנקרא "ליווי למימון". זה בעצם כיצד להשיג מימון באפיקים שונים לצורך השקעה בחברה.

הדסאטרט. פתחתי בקשה בחברת "הדסטארט" גיוס חברתי-מימון המונים. מימון המונים מאוד נפוץ בשנים האחרונות. כל אחד יכול להרים פרוייקט ואם יש משקיעים שמתחברים לרעיון או למיזם שיש בו שליחות שמושכת אותם. לאחר פתיחת הבקשה באתר שלהם זה עובר למשוב. בנתיים לא חזרו אליי אך אני מאמין שזה יקרה ממש בזמן הקרוב. המטרה בפניה שלי להדסטארט היא הנעה ראשונית של התהליך ובניית תוכנית מסודרת עם שלבים החל מבניית צוות ועד לגיוסים ממשקיעים וקרנות הון סיכון.

הרשות לחדשנות. שייך גם למשרד הכלכלה והתעשייה. כתבתי פנייה כדי לקבוע פגישה. אני מעוניין לקבל ליווי וכלים כדי להגיע ליעד ראשוני שבו אני אקים צוות כדי להתחיל להניע את הגשמת החזון שלי. המטרה היא להציל חיי אדם של מאות אלפים ומיליונים בישראל ובעולם. כמו כן לשפר את תרבות הנהיגה והורדת מפלס האלימות בכבישים. 

מבטיח שאמשיך לעדכן.

המשך בפוסט הבא ועד אז חברים, סעו בזהירות ושימו לב. תהיו טובים ו- dudlish  – דונט דרייב לייק שיייט!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *